FAQOdpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

 

 

Kiedy najlepiej umówić się na sesję?
Teoretycznie najlepszy czas na zdjęcia ciążowe to okolice 7-8 miesiąca. Brzuszek jest już całkiem pokaźny, a przyszła mama ma jeszcze wystarczająco dużo energii, żeby sesja przebiegła komfortowo. W mojej galerii możesz jednak zobaczyć zdjęcia zarówno z wcześniejszego okresu ciąży, jak i z ostatnich dni tuż przed porodem.
Na sesję z dzieckiem możemy się umówić w dowolnym momencie – od noworodka po dziecko kilkuletnie.

 

 

Gdzie wykonywane są zdjęcia?
Zarówno sesja brzuszkowa jak i dziecięca najczęściej wykonywana jest w Twoim domu. Dysponuję lampami, tłami, statywami, parasolkami itp. dzięki którym mogę stworzyć małe przenośne studio fotograficzne – wystarczy mi kilka metrów przestrzeni. Sesja w domu, to komfort dla Ciebie i dziecka, bo nie musisz się nigdzie ruszać. Mamy też pod ręką Twoją szafę z ubraniami i zawsze coś odpowiedniego do sesji uda się znaleźć. Ponadto sesja w domu to możliwość zrobienia zdjęć na kanapie w salonie, na łóżku w sypialni, w kuchni, na balkonie… A białe czy czarne tło też mogę rozstawić.
Możemy też umówić się na zdjęcia w plenerze lub w studio.

Pracuję głównie na terenie Warszawy i okolic, ale sesje wyjazdowe też są możliwe.

 

 

 

Ile czasu trwa sesja?
Standardowo na sesję należy przewidzieć około 2-3 godzin. Jest to czas, który wystarczy na zrobienie zdjęć, a jednocześnie pozwoli pracować w tempie odpowiednim dla Ciebie i dziecka – ze wszystkimi potrzebnymi przerwami na przebranie się i odpoczynek. Możemy też spotkać się na krótką – nawet jednogodzinną sesję lub nawet na kilka godzin – połączyć sesję plenerową ze zdjęciami w domu. Oczywiście od czasu trwania sesji zależy jej cena ale też ilość wykonanych zdjęć.

 

 

 

Jakie ubrania przygotować do sesji ciążowej?
Przede wszystkim muszą to być obrania w których czujesz się dobrze i pozwalające wyeksponować brzuch – to w końcu on jest w centrum naszej uwagi. Dopasowane sukienki i bluzki opinające brzuszek lub wręcz przeciwnie – rozpinane koszule czy bluzeczki pozwalające go odsłonić. Jeśli masz ochotę na trochę odważniejsze zdjęcia, możesz przygotować ładną bieliznę czy delikatny szal do okrycia się. Najlepiej przygotować kilka opcji, a wspólnie wybierzemy najlepsze z nich. Przydatne mogą okazać się kolorowe dodatki, biżuteria, ulubione kwiaty…

 

 

 

Czy zdjęcia musi wykonywać mężczyzna?
Cóż… Jestem mężczyzną i tego nie zmienię. Jeśli obawiasz się, że będziesz się czuć niekomfortowo z tego powodu w trakcie zdjęć, to doradzałbym  poszukanie kobiety – fotografki. Jeśli jednak podoba Ci się moje męskie spojrzenie, zapraszam na sesję.

 

 

 

Ile osób bierze udział w sesji?
W indywidualnej sesji ciążowej powinni brać udział tylko modelka i fotograf. Brak widzów pozwala to na stworzenie najbardziej komfortowej atmosfery do pracy i uzyskanie najlepszych efektów. Jeśli jednak wolisz, żeby ktoś Ci towarzyszył w trakcie zdjęć, to ja się dostosuję.

Oczywiście jeśli jest to sesja rodzinna, to w zdjęciach biorą też udział tata i wszystkie dzieci.

 

 

 

Czy moje zdjęcia będą publikowane na stronie internetowej?
Nie. Chyba, że wyrazisz zgodę na publikację wybranych zdjęć.

 

 

 

Ile kosztują zdjęcia?
W celu otrzymania aktualnego cennika proszę o kontakt.

 

 

Zdaję sobie sprawę, że na pewno nie rozwiałem wszystkich wątpliwości. Starałem się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania. Na inne chętnie odpowiem mailowo .